TIME-BASED MEDIA

Parallels

18.11. Vernisáž Karima Tarakji a AV performance studentů TBM v Lodzi v rámci Evropského festivalu o umění ve veřejném prostoru – Parallels.

Nemám čas / výstava ateliéru Time-Based Media

Vašulka Kitchen Brno, 19. květen – 3. červenec 2022

Srdečně zveme na výstavu Nemám čas ateliéru Time-Based Médií z Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, která představí ukázky z tvorby studentů a studentek ateliéru, jak ve formě výstavy, tak prostřednictvím audiovizuálních performancí pořádaných v průběhu konání výstavy.

Audiovizuální performance v průběhu konání výstavy 

Cinematic #3 – Live Archive

Série audiovizuálních performancí založená na autorských zvukových interakcích s vybranými díly z digitálního archivu Steiny a Woodyho Vašulkových.

autoři: Vojtěch Groot, Jindřich Jandečka, Polina Khatsenka

Alpha

Beatbox ve spojení s experimentálním pojetím zvukomalebných barev dává dohromady duo těchto umělců. Hledají, jak bezprostředně předat jejich hudební myšlenky divákovi, aby zachovaly svou autenticitu a neopracovanou surovost. Zaměřují se na přirozené zdroje zvuku, které se nebojí propojit se syntetickým zvukem.

autoři: David Mirský a Lada Jaffe 

Plenér ateliéru TBM

Ateliérový plenér v Kyjově u Krásné Lípy 15.–18. září 2021

MEZIPAMĚŤ

Mezipaměť v Galerii Rudolfinum

Josef Svoboda, scénograf

GASK KUTNÁ HORA
10.2020–29.08.2021
Výstava nabízí multimediální expozici, jejímiž autory jsou Daniel Hanzlík a Pavel Mrkus (vedoucí ateliéru Time-Based Media FUD UJEP). Vytvořenou instalací, zde autoři kongeniálně tlumočí Svobodovu vizi živého a magického divadelního prostoru jako silný vizuální a emocionální zážitek.
video k výstavě
Více o výstavě v GASK v Kutné Hoře

Anders Flodin – Excavating Time

Desátý díl z cyklu prezentací soudobé zvukové tvorby na pomezí hudby a výtvarného umění, které uvádí studenti a pedagogové z ateliéru Time-Based Media FUD UJEP @tbm_fud. Jako doprovodný program v Domě umění Ústí nad Labem.

Living Memories


Play.AV ve spolupráci s NPÚ Ústí nad Labem připravili pro kostel sv. Floriána novou audiovizuální instalaci “Žijící vzpomínky”. Unikátní oltář z počátku 17. století ožil pod projekcemi studentů ateliéru Time-Based Media FUD UJEP Karima Tarakjiho a Štěpána Kováře. Instalace byla součástí vernisáže výstavy ANTE ET POST Velvet, kterou pořádal NPÚ, tyto akce byly taktéž body programu Sametových oslav. 14. 11. 2019 / kostel sv. Floriána v Krásném Březně / Video: Sára Chalupová

Déšť, data a rychlost

Výstava ateliéru Time-Based Media v Galerii Atrium na Žižkově.
Název výstavy Déšť, data a rychlost odkazuje na obraz Williama Turnera (Déšť, pára a rychlost – Velká západní železnice z r. 1844). Můžeme být fascinováni atmosférickou podmanivostí procesů v krajině a zároveň svoji pozornost napřimovat k technologickému vývoji, současně však stojíme před výzvou, jak realizovat jejich vzájemnou rovnováhu. Hledání předpokladů pro porozumění mezi přirozeným a artificiálním přináší otázky, prostřednictvím kterých studenti nastavují podmínky svých subjektivních uměleckých výpovědí. Reflexe vztahů přírody, technologie a individuálních postojů emancipují ve formátech audiovizuálních dat sjednocených v rámci výstavy do jednoho komplexního souboru.

Bienále v Benátkách / Možné je nutné

První Bienále v Benátkách klade otázku: jak nastupující generace ovlivní budoucnost a vice verza? Co plyne z našeho stávajícího způsobu jednání, uvažování a neuváženého zacházení se (zdánlivě) nevyčerpatelnými a levnými zdroji jako je krajina, voda, země, vzduch, nebo se společnými statky jako vegetace, zvířata, sluneční, větrná, fosilní, nebo jiná energie?

28.—30. 6. 2019

Účastníci z ateliéru TBM: Barry Wan, Klára Míčková, Štěpán Kovář, Martin Marek, Iva Polanecká, Polina Khatsenka a Jan Krombholz

Další informace naleznete zde http://bienalebenatky.cz/

 

WORKSHOP WITH D. ANDREW STEWARD

MAPPING DIGITAL MUSICAL INSTRUMENTS TO ABLETON SUITE
Workshop pořádá ateliér Time-Based Media.