TIME-BASED MEDIA

Plenér ateliéru TBM

Ateliérový plenér v Kyjově u Krásné Lípy 15.–18. září 2021

MEZIPAMĚŤ

Mezipaměť v Galerii Rudolfinum

Josef Svoboda, scénograf

GASK KUTNÁ HORA
10.2020–29.08.2021
Výstava nabízí multimediální expozici, jejímiž autory jsou Daniel Hanzlík a Pavel Mrkus (vedoucí ateliéru Time-Based Media FUD UJEP). Vytvořenou instalací, zde autoři kongeniálně tlumočí Svobodovu vizi živého a magického divadelního prostoru jako silný vizuální a emocionální zážitek.
video k výstavě
Více o výstavě v GASK v Kutné Hoře

Anders Flodin – Excavating Time

Desátý díl z cyklu prezentací soudobé zvukové tvorby na pomezí hudby a výtvarného umění, které uvádí studenti a pedagogové z ateliéru Time-Based Media FUD UJEP @tbm_fud. Jako doprovodný program v Domě umění Ústí nad Labem.

Living Memories


Play.AV ve spolupráci s NPÚ Ústí nad Labem připravili pro kostel sv. Floriána novou audiovizuální instalaci “Žijící vzpomínky”. Unikátní oltář z počátku 17. století ožil pod projekcemi studentů ateliéru Time-Based Media FUD UJEP Karima Tarakjiho a Štěpána Kováře. Instalace byla součástí vernisáže výstavy ANTE ET POST Velvet, kterou pořádal NPÚ, tyto akce byly taktéž body programu Sametových oslav. 14. 11. 2019 / kostel sv. Floriána v Krásném Březně / Video: Sára Chalupová

Déšť, data a rychlost

Výstava ateliéru Time-Based Media v Galerii Atrium na Žižkově.
Název výstavy Déšť, data a rychlost odkazuje na obraz Williama Turnera (Déšť, pára a rychlost – Velká západní železnice z r. 1844). Můžeme být fascinováni atmosférickou podmanivostí procesů v krajině a zároveň svoji pozornost napřimovat k technologickému vývoji, současně však stojíme před výzvou, jak realizovat jejich vzájemnou rovnováhu. Hledání předpokladů pro porozumění mezi přirozeným a artificiálním přináší otázky, prostřednictvím kterých studenti nastavují podmínky svých subjektivních uměleckých výpovědí. Reflexe vztahů přírody, technologie a individuálních postojů emancipují ve formátech audiovizuálních dat sjednocených v rámci výstavy do jednoho komplexního souboru.

Bienále v Benátkách / Možné je nutné

První Bienále v Benátkách klade otázku: jak nastupující generace ovlivní budoucnost a vice verza? Co plyne z našeho stávajícího způsobu jednání, uvažování a neuváženého zacházení se (zdánlivě) nevyčerpatelnými a levnými zdroji jako je krajina, voda, země, vzduch, nebo se společnými statky jako vegetace, zvířata, sluneční, větrná, fosilní, nebo jiná energie?

28.—30. 6. 2019

Účastníci z ateliéru TBM: Barry Wan, Klára Míčková, Štěpán Kovář, Martin Marek, Iva Polanecká, Polina Khatsenka a Jan Krombholz

Další informace naleznete zde http://bienalebenatky.cz/

 

WORKSHOP WITH D. ANDREW STEWARD

MAPPING DIGITAL MUSICAL INSTRUMENTS TO ABLETON SUITE
Workshop pořádá ateliér Time-Based Media.

JOHN CAGE: RADIO MUSIC

Druhý díl cyklu Zvukové odrazy. Úterý 16/1/2018 / od 17 hodin / v Domě umění Ústí nad Labem.
Dílo Johna Cage Radio Music provedou studenti ateliéru Time-Based Media Fakulty umění a designu UJEP.

událost

FRANTIŠEK PECHÁČEK: TEKUTÝ NÁROD

Video NoD / František Pecháček: Tekutý národ / 28. 11. 2017 – 10. 1. 2018